Antikondenzační a termoizolační nátěr Maxitherm


Termoizolační antikondenzační nátěr Maxitherm

Protiplísňový účinek

Poslední dobou se v našich domech a bytech v mnohem větší míře vyskytují na zdivu plísně. Pokud jste majitelem takového bytu, jistě vás tato situace trápí a snažíte se ji řešit. Mnoho lidí si ale bohužel neuvědomuje, že plísně nejsou primární příčinou jejich problému, ale jsou pouze jeho následkem.
Hlavní příčinou a tedy tím, co je potřeba řešit je kondenzační vlhkost zdiva. Pokud zapátráte v paměti, určitě si vybavíte, že než se plísně na zdech vašeho bytu objevily, předcházelo je období, kdy zdi sice byly bez plísní, ale vlhly a tvořily se na nich nevzhledné mapy.
A tím se dostáváme k jádru problému. Pokud se chcete zbavit plísní, musíte nejprve odstranit vlhnutí zdiva. Na suché zdi se plísně netvoří.
Možná vám to připadá jako neřešitelný problém, protože máte pocit, že jste v boji proti plísním vyzkoušeli všechno, co se dalo a možná i něco navíc, ale plísně na zdech vašeho bytu jsou nezničitelné.
Zřejmě za sebou máte zkušenosti s různými přípravky na bázi aktivního chlóru nebo fungicidů. Některé vám pomohly více, jiné méně. Všechny ale pouze dočasně. Plísně se po použití těchto přípravků v určitém časovém odstupu vždy vrátily zpět.
Jinak to bohužel ani nemohlo být. Neodstranili jste totiž příčinu plesnivění – kondenzační vlhkost na zdivu. Jistě jste zaregistrovali, že se plísně vyskytují převážně na obvodových zdech. Bývají extrémně prochladlé a proto na nich dochází k výskytu kondenzační vlhkosti nejčastěji. Dalšími typickými místy výskytu kondenzační vlhkosti jsou místa tzv. tepelných mostů: rohy místností, okenní špalety, spojnice zdí, překlady nad okny apod.
Pokud chcete vlhnutí a následnému plesnivění zdiva zabránit, je potřeba tepelné mosty odstranit.
Není to vůbec tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát. Řešením v tomto případě je použití termoizolačního antikondenzačního nátěru Maxitherm. Odstraňuje tepelné mosty, zvyšuje povrchovou teplotu zdiva a likviduje příčinu problému – kondenzační vlhkost.
Odstraňuje příčinu plesnivění natrvalo a dlouhodobě chrání zdivo.